Turnusy rehabilitacyjne PFRON

Turnusy rehabilitacyjne PFRONWyjazd na specjalny turnus rehabilitacyjny wiąże się z dość dużymi kosztami nawet jeśli ma się na myśli tylko jedną osobę. Często ci, których nie stać na taki wyjazd, rezygnują z niego. Są na szczęście możliwości, które sprawiają, że wyjazd jest możliwy i wcale nie wiąże się ze zbyt dużymi kosztami. Można bowiem starać się o dofinansowanie, które sprawi, że koszty finansowe nie będą przeszkodą.

Czytaj dalej

Warto codziennie czytać dzieciom

Warto codziennie czytać dzieciomWiele mówi się obecnie o tym, aby rodzice czytali swoim pociechom książki już od najmłodszych lat. Powstało również mnóstwo kampanii społecznych, zachęcających do wspólnego czytania wieczorami. Faktycznie, warto czytać swoim dzieciom każdego dnia na dobranoc. Nawet takim, które są jeszcze małe i niewiele rozumieją. Okazuje się, że dużo szybciej uczą się one same mówić i poznają słowa. Poza tym, czytanie ma wiele różnych pozytywnych skutków w życiu młodego człowieka. Czytaj dalej

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębamiNiejedna osoba boryka się z problemem mimowolnego zgrzytania zębami. Takie sytuacje mają zazwyczaj miejsce podczas snu. Bruksizm bo tak nazywa się przypadłość oznacza zgrzytanie, tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki. Powoduje to wiele niekorzystnych schorzeń konsekwencji.

Czytaj dalej

Jak zwiększyć dostęp do witaminy D zimą?

Jak zwiększyć dostęp do witaminy D zimą?Dla nikogo zaskoczeniem nie jest to, że witamina D powstaje w naszym organizmie pod wpływem promieni słonecznych. W tym miejscu jednak natrafiamy na dość poważny problem, co bowiem mamy zrobić w sytuacji, w której ich liczba jest ograniczona, a w momencie, w którym się pojawiają, temperatura panująca na zewnątrz nie zachęca do zdjęcia wierzchniej warstwy naszego stroju? Z sytuacją taką mamy do czynienia w miesiącach zimowych, a przecież właśnie wówczas szczególnie potrzebujemy witaminy D3 witamina ta może bowiem znakomicie wspierać nasz organizm.

Czytaj dalej

Znakomite produkty sezonowe w naszej diecie

Znakomite produkty sezonowe w naszej diecieW dzisiejszych czasach lekarze i dietetycy wiele mówią o tym, jak ważne jest właściwe odżywianie się. Człowiek powinien w szczególny sposób dbać o to, co jada, aby czuć się dobrze i pozostawać zawsze w odpowiedniej kondycji. Wiele osób zapomina jednak o to i nie dba za bardzo o swój stan zdrowia. Często jadamy nieregularnie i niezdrowo.

Czytaj dalej

Jak dobrze przygotować się do opalania?

Jak dobrze przygotować się do opalania?Opalanie to z pewnością ważna część każdych wakacji spędzonych nad morzem, jeziorem, czy po prostu w znacznie bardziej nasłonecznionej strefie klimatu. Jednakże, prawdą jest także to, że zbyt długie opalanie bez koniecznych zabezpieczeń może skutkować dotkliwym poparzeniem naszej skóry. Co więcej, różnego rodzaju badania naukowe zgodnie potwierdziły, że systematyczne nastawianie naszej skóry na działanie promieni słonecznych lub opalających lamp w solarium bez środków ochronnych powoduje szybsze starzenie się skóry, a nawet może prowadzić do powstania zmian nowotworowych takich jak czerniak. Z tego też powodu niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie się do opalania.

Czytaj dalej

Przyspieszacz opalania

Przyspieszacz opalaniaZbliża się okres letni. Jest to czas, w którym kobiety zaczynają inaczej się ubierać. Na dno szafy lądują grube swetry, golfy, spodnie, grube rajstopy, kozaki i trapery. Za jakiś czas na ulicach zobaczymy dziewczyny i kobiety w sukienkach, letnich bluzeczkach, spódnicach i lekkich sandałkach. Jednak najczęściej po zimie stajemy się bladzi, nasza skóra wygląda niezdrowo, jest wręcz biała.

Czytaj dalej