Jaka dawka witaminy D?

Jaka dawka witaminy D?

Jaka dawka witaminy D?Witaminę D wyraża się w tabelach żywieniowych w mikrogramach [µg] lub Jednostkach Międzynarodowych [I.U]. Jednostka Międzynarodowa [I.U.] = 0,025 [µg[.

Witamina D lepiej się wchłania wraz z witaminą A, witaminą C, witaminą E, wapniem, fosforem, niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi i światłem słonecznym. Alkohol, środki przeczyszczające, kortykosterydy wpływają na pogorszenie wchłaniania tej witaminy.

Witamina D – niezbędna dla rozwoju niemowląt

Niemowlęta muszą dostawać witaminę D. Jednak, w jakich dawkach podawać niemowlęciu witaminę D, jak często, w jakiej formie, czy także latem? Wyjaśniamy wątpliwości dotyczące witaminy D dla niemowląt. Witamina D dla niemowlaka jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Bez jej udziału organizm nie przyswaja wapnia, który jest wydalany wraz z moczem. U małych dzieci może to prowadzić do krzywicy. Zbyt mała jej ilość może sprawić, że mleczaki będą się wyrzynały już popsute. Witamina D działa również korzystnie na system nerwowy i na słuch, łagodzi stany zapalne skóry i podnosi odporność. Najnowsze badania wykazały jednak, że polskie dzieci mają jej o wiele za mało.

Młoda mamo, dbaj o poziom tej witaminy u swego dziecka

Niedobór witaminy D może prowadzić do zaburzeń u matki i u dziecka. U matek, które otrzymują witaminę D w suplementach i karmią piersią, może dojść do ryzyka infekcji układu moczowego, w szczególności w pierwszych 3 miesiącach. Są to bardzo ważne kwestie, które nie mogą zostać zbagatelizowane, wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Wiele cennych informacji w temacie możemy pozyskać ze stron internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana. Niedobory witaminy d3 mogą być wyjątkowo groźne, wobec czego konieczne staje się, by pamiętać o kilku bardzo ważnych dla nas kwestiach. Są to sprawy, które mają kolosalne znaczenie, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Wiele cennych informacji dostaniemy również ze stron, gdzie dana tematyka jest realizowana. Zdecydowanie warto do nich sięgać.