Witamina D3 dla dorosłych

Witamina D3 dla dorosłych

W dzisiejszych czasach medycyna wiele mówi o roli witamin, jaką pełnią w naszym organizmie. Jednak często się zdarza, że nie zwracamy uwagi na ich odpowiedni poziom. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku witaminy D, która jest mniej znana od takich witamin jak na przykład B czy C. Jej przewlekły niedobór może skutkować narażeniem naszego organizmu na wiele poważnych chorób takich jak nowotwory, choroby układu krążenia, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane. Z brakiem witaminy D łączy się również schorzenia takie jak zapalenie spojówek, osłabienie organizmu itp. Jest ona w znacznym stopniu odpowiedzialna za budowę i strukturę naszego układu kostnego. Dlatego też powinniśmy zdawać sobie sprawę, że witamina D dla dorosłych jest tak ogromnie ważna. Czytaj dalej

Chore zatoki u maluchów

Chore zatoki u maluchów

Choroba dziecka to niezwykle trudny okres dla maleństwa, jak i dla jego rodziców. Nie należy zaniedbywać żadnych, nawet najmniejszych dolegliwości, które są widoczne u naszych pociech. Często te nawet najdrobniejsze rzeczy mogą przerodzić się w coś niebezpiecznego.

Czytaj dalej

Padaczka i stwardnienie rozsiane

Padaczka i stwardnienie rozsiane

Podział padaczki na określone rodzaje, wnika także z przyczyn, które padaczkę mogą powodować. Ogólnie rodzaje padaczki to padaczka objawowa, czy też bez objawowa. Możliwa jest także padaczka, w przypadku której nie da się wyróżnić jakichkolwiek przyczyn, Podział na przyczyny dotyczy rodzajów takich jak padaczka po urazowa, alkoholowa.

Czytaj dalej

Kobiece nowotwory

Kobiece nowotwory

Istnieje wiele rodzajów nowotworów. O wielu z nich na pewno każdy z nas słyszał. Jedne z nich są mniej znane, natomiast inne są znane bardziej. Jednym z najczęściej spotykanych i najbardziej znanych rodzajów nowotworów jest rak szyjki macicy przyczyny którego są w miarę dobrze znane.

Czytaj dalej

Rak płuc

Rak płuc

Nowotwór płuc kojarzony jest zwykle z paleniem papierosów. Faktem jest to, że papierosy znacząco wpływają na poziom ryzyka występowania praktycznie każdego nowotworu, ale rak płuc przyczyny jest przypadkiem szczególnym.

Czytaj dalej