Trwały i profesjonalny makijaż z bazą

Trwały i profesjonalny makijaż z bazą

Trwały i profesjonalny makijaż z baząPodkład to podstawa makijażu. Dzięki niemu koloryt cery staje się wyrównany, a drobne niedoskonałości niewidoczne. Oczywiście musi on być dobrany do rodzaju cery oraz jej karnacji. Jeżeli makijaż ma być bardziej trwały, na przykład wytrzymać całą noc na imprezie czy weselu lub cały stresujący dzień w pracy, to dobrze jest dodatkowo zastosować preparat, jakim jest baza pod makijaż. Dzięki temu podkład z całą pewnością nie spłynie, a dzięki różnym właściwościom baz dostępnych na rynku uzyskamy różne dodatkowe efekty, czego wynikiem będzie po prostu piękna cera.

Jak wybrać bazę oraz w jaki sposób ją stosować?

Na rynku mamy naprawdę duży wybór kosmetyków, takich jak baza pod podkład. W jaki sposób dokonać jej wyboru? To zależy, czego od niej oczekujemy. Istnieją na przykład bazy nawilżające, ale także matujące czy korygujące zmarszczki. Niektóre z nich są oparte na silikonie i dlatego trzeba uważać, w przypadku, jeżeli pani ma problemy z zatykającymi się porami, ponieważ taki kosmetyk może to spowodować. Ma on jednakże swoje zalety, ponieważ czyni skórę gładką i mniejsza zmarszczki oraz bruzdy. Baza pod makijaż nie mająca w składzie silikonu jest lepszym wyborem dla pań o cerze tłustej, ponieważ nie będzie pogarszała stanu cery.

Nakładanie makijażu

Oczywiście przed rozpoczęciem nakładania makijażu skórę należy dokładnie oczyścić i stonizować. Następnie stosuje się lekki krem nawilżający. Po odczekaniu chwili, aż się on wchłonie, można nałożyć kosmetyk, jakim jest baza pod podkład (zobacz tutaj). Jeżeli uczyni się to bez czekania, aż krem się wchłonie, całość może się nieestetycznie rolować na twarzy. Bazę najczęściej nakłada się opuszkami palców, dobrze rozprowadzając, jednakże można to także uczynić za pomocą pędzla czy gąbki. Następnym krokiem będzie nałożenie podkładu płynnego, zaś następnie dopiero przypudrowanie całości pudrem w kamieniu lub sypkim. Teraz można dodać jeszcze nieco różu czy bronzera dla dodania twarzy głębi i wykonturowania rysów. Na koniec tworzy się resztę makijażu, czyli maluje oczy oraz usta. Takie przygotowania powinny zapewnić nieskazitelny wygląd przez cały dzień.