Witamina D dla niemowlaka: przez ile czasu trzeba podawać dziecku preparat zawierający witaminę D?

Witamina D dla niemowlaka: przez ile czasu trzeba podawać dziecku preparat zawierający witaminę D?

Witamina D dla niemowlaka: przez ile czasu trzeba podawać dziecku preparat zawierający witaminę D?Eksperci zalecają, by – ze względu na duże niedobory – profilaktycznie podawać tę witaminę nie tylko niemowlętom, lecz także dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Powinni ją również przyjmować dorośli, w tym zwłaszcza kobiety w ciąży i karmiące. Witamina D dla niemowlaka: jak podawać niemowlęciu witaminę D? Ilość witaminy zaleconą przez lekarza najlepiej zapuścić maluszkowi bezpośrednio na język, uważając, by kropelka nie wpadła mu do gardła (dziecko może się zakrztusić). Lekarze nie zalecają natomiast wlewania jej do butelki z mlekiem ani podawania na łyżeczce wraz z niewielką ilością mleka. Witamina D dla niemowlaka przyczepia się do ścianek butelki i do łyżeczki, nie ma, więc gwarancji, że dziecko dostanie całą zalecaną przez lekarza dawkę.

Czym grozi niedobór witaminy d u niemowlęcia?

Witamina D dla niemowlaka, jakie są objawy niedoboru witaminy D? Może występować rozmiękanie kości czaszki, przez co główka jest nadmiernie płaska z tyłu, a na czole mogą się pojawić wypukłe guzy czołowe. Opóźnia się zrastanie ciemiączka. Na skutek krzywicy żeber i słabości mięśni brzucha dziecko może mieć tzw. żabi brzuszek, gdy leży, brzuch rozlewa się na boki. Może się też zrobić nerwowe. Podawanie preparatów z witaminą D i DHA od urodzenia jest, więc ważne, gdyż wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Czy wyobrażasz sobie nie kąpać się całymi miesiącami?

Skorzystaj z internetu i wybierz się do specjalisty

A to jest właśnie to, co robi dzisiaj większość ludzi: ocenia się, że obecnie ponad 90% osób cierpi na niedobory witaminy D, a nigdy nie zażywają kąpieli słonecznych. Podobno takie kąpiele są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Niedobory witaminy d3 mogą być wyjątkowo groźne dla naszego zdrowia, wobec czego koniecznością staje się zadbanie o odpowiedni dobór rozwiązań. Wiele cennych wskazówek na temat prawidłowego stężenia witaminy d w organizmie możemy zasięgnąć ze stron internetowych. Jednak rzetelne informacje będą wyłącznie od lekarzy bądź dietetyków. Pamiętaj o konsultacji ze specjalistami, którzy pomogą uzupełnić wszelkie niedobory.